UL. WROCŁAWSKA 5, 49-300 BRZEG
GPS: N50°51'47.822", E17°27'54.0676"

   +48 77 443 88 00

Rezerwuj
           

Historia i zabytki

B Hotel Centrum Brzeg

 

Historia Brzegu sięga XIII w. Tkanka miejska pozwala przenieść się w czasie i zauważyć, dlaczego Brzeg był tak ważnym ośrodkiem dynastii książąt legnicko-brzeskich. Bez wątpienia kilka stuleci panowania Piastów z linii ksiażąt legnicko-brzeskich zostawiło tu swój ślad, którego reminescencją pozostaje Zamek Piastów Śląskich, nazywany „Śląskim Wawelem”.

Nazwa miasta pochodzi od jednej z trzech osad znajdujących się na tych terenach - Wysoki Brzeg (z łac. Alta Ripa). Na uwagę zasługuje fakt, iż Brzeg otrzymał prawa miejskie już w 1246 r., w 1342 roku stając się stolicą księstwa brzeskiego rządzonego przez legnicko-brzeską linię królewskiej dynastii Piastów i pozostając jednym z najważniejszych ośrodków w regionie aż do końca XVII wieku. Na przestrzeni wieków w Brzegu osiedlali się kolejno franciszkanie, dominikanie i jezuici, wznosząc kościoły i klasztory, które możemy podziwiać po dziś dzień.

Wymarcie brzeskiej linii Piastów pod koniec XVII wieku wyznaczyło nowy okres w historii miasta - początek panowania Habsburgów, następnie w XVIII wieku Brzeg wraz z całym Śląskiem trafił pod panowanie pruskie. Brzeg został przywrócony Polsce dopiero po zakończeniu II wojny światowej.

 

Spacer po Brzegu jest jak magiczna podróż w czasie, która nie przestaje zadziwiać swoim pięknem i kontrastem.

Poniżej przedstawiamy niektóre z zabytków na trasie magicznej podróży w czasie, w którą Państwa zapraszamy:

B Hotel Centrum Brzeg zlokalizowany w samym centrum Brzegu w otoczeniu Zamku Piastów Śląskich oferuje Państwu 4 w pełni wyposażone multimedialne sale konferencyjne wraz z Restauracją oraz 60 pokoi hotelowych. Szczegółowe informacje dotyczące infrastruktury konferencyjnej oraz pokoi znajdziecie Państwo w menu po lewej stronie odpowiednio pod zakładkami: Bankiety i Konferencje oraz Pokoje.

 

W przypadku dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu pod adresem e-mail: reservations@bhotelbrzeg.com .

Będzie nam miło udzielić szczegółowych odpowiedzi na Państwa pytania.      

Newsletter

Zapisz się tutaj, aby otrzymywać nasz newsletter BEST WESTERN PLUS Brzeg Centrum.

 

e-mail:
Niepoprawny adres e-mail
Zapisz się

Rezerwuj

Formularz został wysłany. Skontaktujemy się z Tobą w najbliższym czasie.
Wystąpił błąd podczas wysłania formularza
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Dorośli
Dzieci
Dorośli
Dzieci
Dorośli
Dzieci
Nazwisko
E-mail
Dodatkowe informacje