UL. WROCŁAWSKA 5, 49-300 BRZEG
GPS: N50°51'47.822", E17°27'54.0676"

   +48 77 443 88 00

Rezerwuj
           

Kultura i sport

B Hotel Centrum Brzeg

 

Brzeg coraz mocniej wpisuje się w mapę kulturalną regionu m.in. dzięki działaniom dwóch ośrodków - Brzeskiego Centrum Kultury oraz Muzeum Piastów Śląskich. Dzięki ich działaniom Brzeg jest odwiedzany zarówno przez światowej sławy artystów jak i przez przedstawicieli amatorskich ruchów artystycznych, co w znaczny sposób wzbogaca ofertę kulturalną miasta. Koncerty, wystawy, wernisaże, spektakle, ekspozycje historyczne, projekty edukacyjne, plenerowe pikniki i wydarzenia angażujące wszystkich mieszkańców, od najmłodszych do najstarszych - wszystko to możecie Państwo znaleźć w brzeskim kalendarzu kulturalnym przez cały rok. Wydarzenia kulturalne odbywają się zarówno w zabytkowych salach Muzeum Piastów Śląskich i Ratusza, we wnętrzach kościołów, na dziedzińcu XIII-wiecznego  Zamku Piastowskiego i na ulicach miasta.

 

Brzeskie Centrum Kultury powstało w 1968 i ma pod swoimi skrzydłami Dom Kultury, Galeria Sztuki Współczesnej, amfiteatr miejskim oraz kino Centrum. BCK jest zaangażowane w organizację niemal każdego kulturalnego wydarzenia w mieście począwszy od brzeskich festiwali (Piosenki Francuskiej, Angielskiej, Magia Tanga); poprzez lokalne odsłony imprez odbywających się we Wrocławiu i Opolu (Jazz nad Odrą w Brzegu, koncerty Wratislavia Cantans); aż po plenerowe miejskie wydarzenia (Świąteczna Iluminacja w grudniu, Dni Księstwa Brzeskiego wiosną). W Galerii Sztuki Współczesnej odbywa się co roku około 20 wystaw, o zasięgu wojewódzkim i międzynarodowym. BCK jest usytuowane w odległości ok. 500 m od  B Hotel Centrum Brzeg

 

Dla pasjonatów aktywnego spędzania czasu Brzeg ma również do zaoferowania ciekawą i zróżnicowaną infrastrukturę sportową. Dwie nowoczesne i wielofunkcyjne hale sportowe: przy ul. Oławskiej i przy ul. Powstańców Śląskich, Aquapark, Kluby fitness, Kręgielnia, Nowoczesny Stadion Miejski, Korty tenisowe, Ścieżki rowerowe oraz ciekawe trasy dla amatorów biegania oraz wiele innych.

W ostatnim czasie nastąpił również rozwój turystyki wodnej na Odrze na trasie: Gliwice - Opole - Brzeg - Oława - Wrocław - Uraz. Marina Brzeg wyposażona w nowoczesną infrastrukturę oferuje wypożyczanie kajaków, przyjmuje statki wycieczkowe i jednostki sportowe. W Brzegu rozgrywane są mecze Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet, Polskiej Ligi Futsala, Związku Piłki Ręcznej w Polsce, funkcjonuje również 15 stowarzyszeń o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Brzeg to ośrodek, w ktorym doskonale odnajdą się zarówno miłośnicy baseballa i softballa, jak i pasjonaci rozgrywek szachowych oraz Ci, którzy w wolnym czasie lubią grać w gry planszowe.

 

Niezależnie od tego czy jesteście Państwo pasjonatami kulturalnych wydarzeń czy też nie wyobrażacie sobie Państwo spędzania wolnego czasu bez aktywności fizycznej, istnieje szansa, że odnajdziecie Państwo w Brzegu „to coś”, co sprawi, że z radością będziecie Państwo do niego powracać.

 

B Hotel Centrum Brzeg zlokalizowany w samym centrum Brzegu w otoczeniu Zamku Piastów Śląskich oferuje Państwu 4 w pełni wyposażone multimedialne sale konferencyjne wraz z Restauracją oraz 60 pokoi hotelowych. Szczegółowe informacje dotyczące infrastruktury konferencyjnej oraz pokoi znajdziecie Państwo w menu po lewej stronie odpowiednio pod zakładkami: Bankiety i Konferencje oraz Pokoje.

 

W przypadku dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu pod adresem e-mail: reservations@bhotelbrzeg.com .

Będzie nam miło udzielić szczegółowych odpowiedzi na Państwa pytania.     

Newsletter

Zapisz się tutaj, aby otrzymywać nasz newsletter BEST WESTERN PLUS Brzeg Centrum.

 

e-mail:
Niepoprawny adres e-mail
Zapisz się

Rezerwuj

Formularz został wysłany. Skontaktujemy się z Tobą w najbliższym czasie.
Wystąpił błąd podczas wysłania formularza
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Dorośli
Dzieci
Dorośli
Dzieci
Dorośli
Dzieci
Nazwisko
E-mail
Dodatkowe informacje